PSI PSSE  

POZNAJ OFERTĘ
NADNOTECKIEGO PARKU PRZEMYSŁOWEGO
W PATERKU

Przyszli inwestorzy zainteresowani zlokalizowaniem swoich firm na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego
w Paterku rozmawiali o szczegółach przedsięwzięcia.  

W dniu 10 grudnia 2015 r., w Urzędzie Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią, odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli samorządu gminnego z Zastępcą Burmistrza Krzysztofem Błońskim na czele, przedsiębiorców i przedstawicieli Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE). Pani Joanna Gasek z Biura Zarządzania Projektami Inwestycyjnymi Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przedstawiła całą procedurę związaną z przyłączeniem terenów inwestycyjnych do strefy. Wymagana dokumentacja została już złożona w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz musi uzyskać podpis premiera rządu RP. Włączenie parku do specjalnej strefy jest bardzo istotne dla inwestorów, ponieważ gwarantuje to ulgi w podatku dochodowym. Gmina Nakło nad Notecią ze swej strony zapewnia wsparcie w sprawnej realizacji procedur administracyjnych.

Inwestorzy kierowali szereg pytań pod adresem przedstawicieli gestorów sieci energetycznej, wodno–kanalizacyjnej oraz ciepłowniczej, którzy również uczestniczyli w spotkaniu. Byli to:

prezes KPWiK Nakło Sławomir Sobczak, Dyrektor Regionu z Veolia Energia Poznań Piotr Trawiński, przedstawiciele z Enea S.A, m.in. Robert Drzycimski oraz przedstawiciele z firmy Hermes Energy Group.