PSI PSSE  

POZNAJ OFERTĘ
NADNOTECKIEGO PARKU PRZEMYSŁOWEGO
W PATERKU

7 lutego burmistrz Miasta i gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała odwiedził firmę Zelan. W minionych dniach firma ta otrzymała zezwolenie od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na prowadzenie działalności gospodarczej w Nadnoteckim Parku Przemysłowym w Paterku.

 Podczas spotkania, w którym uczestniczył prezes firmy Antoni Zieliński, doradca ds. rozwoju Marian Olszyński, sołtys Paterka Mariusz Malikowski oraz Inspektor Anna Gill. Gości zapoznano z planami inwestycyjnymi firmy na terenie parku oraz z wizualizacjami budowy nowoczesnego zakładu. Inwestycja w parku będzie realizowana wg założeń finansowych zawartych w realizacji programu POIR 3.2.1. z PARP-em oraz nakładami w "podstrefie Nakło nad Notecią" w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W lata 2018-2023 zakłada się zainwestowanie ponad 50 mln zł w budowę na dzierżawionej od gminy 3 hektarowej działce, nowoczesnego zakładu przetwórstwa tworzyw sztucznych wraz z narzędziownią oraz 2-kondygnacyjnym budynkiem administracyjno-socjalnym. Łączna zabudowa to ok. 10 tys. mkw.

- Produkcja przeniesiona do strefy będzie zdecydowanie unowocześniona w oparciu o innowacyjne technologie, na które mamy już patent i innowacyjne produkty, na które mamy europejskie wzory przemysłowe - mówi doradca ds. rozwoju firmy Zelan Maria Olszyński - Produkcja ma ruszyć w II kwartale 2019 roku; w I etapie w hali o pow. 4 tys. mkw., w II etapie przeniesienie całości produkcji i ewentualnie dalej docelowo na zabezpieczonej 2-hektarowej działce do 2023 roku - galwanizernia - dodaje doradca.

Źródło: www.naklo.pl